Yükleniyor

Orman içinde huzur ve dinginlik bulabileceğiniz bir eve ne dersiniz?

  • Nallar Mevkii, Kemaller Köyü Yeniçağa/Bolu
  • 0555 477 73 33

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

Yedigöller Doğa Evlerine yakın bir mesafede ( 70 km) olan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir. Gerçek huzur ve doğa ile iç içe bir yer arıyorsanız buraya mutlaka bayılacaksınız. Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edecek. Doğa severlerin, doğa fotoğrafçılarının çok sevdiği bir milli park olan Yedigöller’de sessizlik ve huzur sizi bekliyor.

ABANT GÖLÜ TABİAT PARKI

Yedigöller Doğa Evlerine 60 km uzaklıkta olan Abant gölü herkesin mutlaka gidip görmesi gereken çam ve köknar ağaçları ile çevrili bir heyelan set gölü olan Abant Gölü, Bolu’da görülecek yerlerin başında geliyor.

GÖLCÜK GÖLÜ TABİAT PARKI

Milli Park ilan edilen bölge Bolu Mesciler Köyü’nde yer almaktadır. Yedigöller Doğa Evleri ile Gölcük Milli Parkı arası araç ile ortalama 1 saat sürmektedir. Geniş bir araziyi kaplayan alanda mesire alanı, yürüyüş ve bisikletler için yollar bulunmaktadır. Ormanlarla çevrili olan Gölcük Tabiat Parkı’nda uzun bir yürüyüşten sonra park alanında dinlenebilir ve doğayla baş başa kalabilirsiniz.

KARTALKAYA

Sadece Bolu’nun değil, tüm Türkiye’nin gözde kayak merkezleri arasında yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, Yedigöller Doğa Evlerine 40 km mesafede yer almaktadır. Kartalkaya, kayak pistleri ve geniş alanı ile dikkat çeken kayak merkezi, kışın doğa ve kar manzarası ile birlikte kış sporu tutkunlarının vazgeçilmez adresleri arasındadır.

AKKAYA TRAVERTENLERİ

Yedigöller Doğa Evlerine 50 km uzaklıkta olan Akkaya Travertenleri, “Bolu’nun Pamukkalesi” olarak ün yapmış olup, görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Akkaya Travertenleri yemyeşil doğa ile bütünleşen bir manzara sergiler. Özellikle yaz aylarında traverten havuzları serinlemek amacıyla çok ilgi görmektedir.

ARKUT KAYAK MERKEZİ

Bolu’da dört mevsim turizm potansiyeli taşıyan, gerek doğal gerekse pist yapısı itibariyle kayak sporu için çok elverişli pistlere sahip olan 1800 metre rakımlı Arkut Dağı Kayak Merkezi, Yedigöller Doğa Evlerine 35 km mesafede yer almaktadır.